Spausdinti

Ar Jūs praleidžiate daug laiko dirbdami kompiuteriu?

Kontaktiniai lęšiai ir darbas kompiuteriu

Kompiuteriai tapo kasdienio gyvenimo dalimi. Darbe ir laisvalaikiu vidutiniškai per metus prie kompiuterio ar televizoriaus ekranų mes praleidžiame apie 3.5 mėnesio.

Visą dieną sėdint prie kompiuterio ekrano, akys tampa labiau pažeidžiamos ir dažniau kyla su regėjimu susijusių problemų. Mes galime jausti akių sausumą, dirglumą, nuovargį, besiliejantį regėjimą, paraudimą, taip pat galvos, kaklo ar peties skausmus.

Kodėl darbas kompiuteriu yra nemalonus akims?

Retesnis ar nepakankamas mirksėjimas

Mirksėjimas yra natūralus būdas ašarų plėvelei papildyti. Ašarų plėvelė - tai sluoksnis, sudarytas iš vandens, riebalų ir maitinamųjų medžiagų. Ašaros palaiko mūsų akis švarias ir drėgnas. Mirksėjimas paskirsto ašaras akies paviršiumi, todėl akys visada yra drėgnos ir apsaugotos nuo svetimkūnių patekimo ir dirginimo.

Normaliai mes mirksime kartą per 5 sekundes ar 11 000 kartų per dieną. Dirbdami kompiuteriu labai susikoncentruojame, todėl mirksime rečiau.

Patarimai dirbantiems kompiuteriu

Sumažinkite atspindžius
Venkite sėdėti veidu į neuždengtą langą. Ryškumo skirtumas tarp kompiuterio ekrano ir ploto, esančio už ekrano, gali sukelti diskomfortą akims.

Dažnai mirksėkite
Nepakankamas mirksėjimas yra pagrindinė akių sausumo priežastis. Dažnas mirksėjimas sudrėkina kontaktinį lęšį ir padidina komforto jausmą.

Atidžiai rinkitės kontaktinius lęšius
Pasirinkite kontaktinius lęšius, pagamintus iš drėgmę išlaikančių medžiagų.

Pritaikykite savo monitorių
Žiūrint į monitorių, Jūsų akys turi būti lygiagrečiai su viršutine monitoriaus dalimi.

Darykite pertraukas
Darykite 20 sekundžių pertraukas kas 20 minučių. Nukreipkite savo žvilgsnį 6 metrų atstumu nuo kompiuterio monitoriaus. Judinkite akis fiksuodami objektus, esančius skirtingais atstumais nuo jūsų.

Konsultuokitės su savo akių priežiūros specialistu:
Jeigu turite regėjimo problemų ar jaučiate regėjimo diskomfortą, apie tai pasakykite savo akių ligų gydytojui.
Susiję straipsniai:
» Kontaktiniai lęšiai

Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

 

Naujienlaiškio prenumerata
Info Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!