Spausdinti

Kontaktiniai lęšiai ir sportas

Kontaktiniai lęšiai ir sportas

Nesvarbu ar jūs esate olimpinis atletas savo karjeros viršūnėje, ar paprasčiausiai tik retkarčiais mėgaujatės sportiniais žaidimais, kontaktiniai lęšiai gali suteikti jums aiškų matymą bei judėjimo laisvę, nes nereikės nešioti akinių.

Vykstant sportiniams užsiėmimams geras matymas yra svarbus, siekiant geriausių rezultatų kovojant su varžovu, ar tiesiog dėl savęs paties. Nenuvertinkite matymo problemų, net jei ir manote, kad tai menkos svarbos klausimas.

Jūsų akys gali nukentėti ir tai negatyviai atsilieps jūsų sportiniams pasiekimams. Gera regos korekcija, kaip ir nuolatinė jos patikra, yra labai svarbios.

Sportas ir regėjimo aštrumas

Sportuojant jūsų matymo laukas turi būti platus, užtikrinantis aiškų erdvės suvokimą: pvz. judančių objektų sekimui, jų pozicijos aikštelėje įvertinimui bei savo veiksmų koordinacijai. Kad to pasiektumėte, jūsų matymas turi būti aiškus bei plačiai aprėpiantis. Norint užtikrinti puikų matymą, reikia reguliariai tikrinti akis.

Reguliari patikra būtina ne tik tam, kad nustatyti ar jūsų matymui reikalinga korekcija. Toks sveikatos patikrinimas atliekamas ne tik dėl jūsų akių, bet ir dėl bendros jūsų sveikatos sutrikimų prevencijos. Akių patikros metu gali išryškėti tokios sveikatos problemos, kaip diabetas, aukštas kraujospūdis, identifikuotas aukštas cholesterolio kiekis kraujyje. Akių patikros metų akių priežiūros specialistas tai pat įvertins, kaip sklandžiai dirba jūsų akys drauge ir kaip galima pagerinti jų būklę. Geras matymas užtikrina geresnę ir saugesnę veiklą darbe ir sportuojant – realiai užtikrina geresnę gyvenimo kokybę.

Geresnis matymas...
Geresni sportiniai pasiekimai...

Kontaktiniai lęšiai gali pagerinti veiklą

  • Kontaktiniai lęšiai užtikrina geresnį periferinį bei lateralinį matymą, nei akiniai.
  • Nėra barjero tarp jūsų ir stebimo objekto, nes jie nesipurvina ir nerasoja.
  • Kontaktiniai lęšiai garantuoja stabilų aštrų matymą ir gali būti nešiojami dedantis kaukę, apsauginius akinius ar šalmus. 
  • Jūs neturite pergyventi, kad jie, kaip akiniai, kris ar smuks jums judant ar prakaituojant. 
  • Su kontaktiniais lęšiais jūs turite pilnesnį erdvinį matymą, potencialiai didesnį kiekvienos akies regėjimo aštrumą ir, galimai, geresnį kontrastingumą.
  • Su kontaktiniais lęšiais visi matmenys yra tikroviški, tai reiškia, kad neiškraipomi jūsų matomo objekto dydis ir forma.
  • Kai jūsų matymu tinkamai pasirūpinta, jūs galite nevaržomai koncentruotis į žaidimą.

Sporto šakos, kuriose labiausiai galite įvertinti kontaktinių lęšių privalumus

Kontaktiniai lęšiai ir sportas

Užsiimant bet kuria sporto šaka, geriausia žaisti nešiojant kontaktinius lęšius, tačiau toliau išvardinsime tuos užsiėmimus, kurių metu labiausiai įvertinsite lęšių teikiamus privalumus:

 

 

Žaidimai su raketėmis
Tik pagalvokite kaip pagerėtų jūsų teniso, badmintono ar skvošo žaidimas, jei kiekvieną kartą smūgiuojant, jums nebereikėtų rūpintis krentančiais bei lūžtančiais akiniais.

Žaidimai kamuoliu
Žaidimai kamuoliu, tokie kaip krepšinis, futbolas ar tinklinis, reikalauja nuolatinio 360 laipsnių matymo lauko.

Kitaip nei akiniai, kurie riboja jūsų periferinį matymą, kontaktiniai lęšiai padeda jums viską išlaikyti akiratyje.

Bėgiojimas
Šis energingas sportas, kaip ir kitos širdies ir kraujagyslių darbą aktyvinančios šakos, yra pašėlusių judesių aukšyn – žemyn visuma. Nešiojant akinius, jie kas sekundę šokinėja ant jūsų nosies ir jūs priversti juos nuolatos pasitaisyti.

Važinėjimas dviračiu ar riedlente
Važinėjant dviračiu ar riedlente yra išvystomi dideli greičiai. Šios sporto šakos reikalauja įgūdžių, fizinio pasiruošimo bei dėmesio koncentracijos. Jūs net neturite laiko nerimauti dėl savo akinių, kurie potencialiai gali aprasoti, nuslinkti ar net nukristi ir būti pamesti važiuojant.

Ekstremalios sporto šakos
Važiuojant riedlente ar BMX dviračiu, atliekami kaskadiniai triukai reikalauja didelės dėmesio koncentracijos.

Triukų metu, neretai atliekami 360 laipsnių apsisukimai visu kūnu. Yra didelė tikimybė susižeisti nukritus, tad akiniai tik padidintų šią riziką.

Aktyvios sportinės pramogos
Jei planuojate dalyvauti aktyviose sportinėse pramogose, pirmiausia turite atsisakyti nuolat krentančių akinių ir pasinaudoti judėjimo laisvės nevaržančiais kontaktiniais lęšiais. Įsivaizduokite šuolį prisirišus elastinga virve nuo tilto, kai ant jūsų veido pūpso griozdiški prigludę akiniai. Tai ne tik kad nepatogu, bet ir pavojinga (sudužus akiniams, jūs galite susižaloti krentančiomis lęšių šukėmis).

Apsaugokite savo akis nuo žalingų UV  spindulių

Ar žinote, kad ilgalaikis žalingų ultravioletinių spindulių (UV) poveikis, kuris negatyviai veikia jūsų odą, tai pat gali pakenkti ir jūsų akims?

Tuos žmones, kurie sportuoja lauke, specialistai įspėja, kad negatyvus UV poveikis ilgainiui kaupiasi ir gali negrįžtamai pakenkti visai akies struktūrai bei aplinkiniams audiniams, jei jie yra nepakankamai ar iš viso nėra saugomi.

Nesvarbu, ar jūs žaidžiate tenisą, ar paplūdimio tinklinį liepos mėnesį, ar slidinėjate ir čiuožinėjate snieglente sausį, jūsų akys patiria saulės spindulių poveikį. Daugelis saulės akinių lęšių gali padėti sulaikyti tiesioginius UV spindulius, tačiau dažniausiai šiuolaikinio dizaino akiniai neapsaugo akių nuo pro akinių šonus, viršų bei apačią prasiskverbiančių spindulių. Aukščiausio laipsnio apsauga gali būti pasiekta derinant saulės akinius su UV filtru, plačiabrylę skrybėlę bei kontaktinius lęšius su UV filtru.

Visi ACUVUE® vardo kontaktiniai lęšiai turi UV filtrą, taigi jie gali jums užtikrinti papildomą apsaugą nuo žalingų UV spindulių poveikio.

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai žmonėms, propaguojantiems aktyvų gyvenimo būdą

Lęšiai, kurie išmetami panešiojus vieną dieną (vienkartinio naudojimo), gali būti tinkamas būdas tiems, kurie įprastai nešioja akinius, bet taipogi nori bekompromisinio varianto būdami fiziškai aktyvūs. Vienadieniai kontaktiniai lęšiai turi visą eilę privalumų. Neįskaitant privalumų dėl patogaus ir paprasto naudojimosi šiais kontaktiniais lęšiais, kasdien jūs dedatės naują gaivią porą tiesiai iš sterilios pakuotės. Taip yra eliminuojamas apnašų susidarymas lęšio paviršiuje ir užtikrinamas geresnis matymas. Tai ypač patogus regėjimo korekcijos būdas, iš viso nereikalaujantis lęšių priežiūros – jie kasdien, panaudojus, yra tiesiog išmetami.

Išsirinkite iš įvairių vienadienių (vienadieniai lęšiai) kontaktinių lęšių spektro. Pasitarkite su savo akių priežiūros specialistu, kurie lęšiai labiausiai tenkina jūsų poreikius bei gyvenimo būdą.

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra ideali priemonė žmonėms, kurie nori retkarčiais nešioti kontaktinius lęšius.
Susiję straipsniai:
» Kontaktiniai lęšiai
» Vienkartinio naudojimo lęšiai

Pasidalinkite savo žiniomis.
Jei, perskaitę šį straipsnį sužinojote kažką naujo, tikėtina, kad ši informacija bus naudinga ir Jūsų šeimos nariams ar draugams. Pasidalinkite šiomis žiniomis su žmonėmis, kuriais rūpinatės.

 

 

Naujienlaiškio prenumerata
Info Gaukite naujausius pasiūlymus pirmi!