Ar vitaminai akims gali padėti regėjimui?
Kiekvieną dieną su maistu turime gauti pakankamą kiekį vitaminų ir mikroelementų, jog mūsų organizmas funkcionuotų tinkamai. Vis dėlto dėl mūsų prastų mitybos pasirinkimų ar šviežių vaisių, daržovių trūkumo šaltaisiais sezonais dažnai su maistu gauname per mažai įvairių organizmui reikalingų medžiagų. Tokiais atvejais maisto papildai akims tampa puikiu būdu praturtinti maisto racioną trūkstamais vitaminais bei mikroelementais. Šiame straipsnyje aptariami geriausi vitaminai akims ir jų maisto šaltiniai.
Kokie vitaminai akims yra svarbiausi?
Optimaliai akių sveikatai palaikyti reikia įvairių būtinų vitaminų ir maistinių medžiagų. Akys turi būti aprūpintos pakankamu kiekiu cinko, vitamino B, Omega-3 riebalų rūgščių, liuteino ir zeaksantino. Vitaminai akims ir jų funkcijos:
- Cinkas: apsaugo akis nuo su amžiumi susijusių pažeidimų, svarbus normaliai tinklainės veiklai.
- B grupės vitaminai: palaiko įvairias akių funkcijas (apima B1 (tiaminą), B2 (riboflaviną), B3 (niaciną), B6, B12 ir folio rūgštį).
- Omega-3 riebalų rūgštys: mažina akių uždegimus, sausumą ir yra būtinos tinklainės veiklai.
- Liuteinas ir zeaksantinas: antioksidantai apsaugantys akis nuo saulės spindulių bei žalingos mėlynosios šviesos.
Akių vitaminų maisto šaltiniai
Į maisto racioną įtraukdami šiuos maisto produktus galite natūraliai pagerinti akių sveikatą:
- Cinko šaltiniai: mėsa, vėžiagyviai, ankštiniai augalai, sėklos, riešutai, pieno produktai, kiaušiniai.
- B grupės vitaminų šaltiniai: pilno grūdo produktai, mėsa, kiaušiniai, pieno produktai, ankštiniai augalai, sėklos.
- Omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: riebi žuvis (lašiša, skumbrė, sardinės), linų sėmenys, graikiniai riešutai, augaliniai aliejai.
- Liuteino ir zeaksantino šaltiniai: špinatai, lapiniai kopūstai, brokoliai, žirniai, kiaušiniai.
Akių gydytojo konsultacija
Prieš pradedant vartoti bet kokius papildus, svarbu pasitarti su akių gydytoju ar vaistininku. Gydytojas gali įvertinti jūsų individualius sveikatos poreikius ir suteikti rekomendacijas, kuriuos papildus vartoti, siekiant pagerinti akių sveikatą. Konsultacija užtikrina, kad papildai bus vartojami reikiamais kiekiais išvengiant galimų problemų, susijusių su netinkamu papildų vartojimu.
Registruokitės jau šiandien!
Akių priežiūros specialistai rekomenduoja regėjimą tikrinti bent kartą per metus. Patikros metu gausite visas reikiamas rekomendacijos dėl papildų akims vartojimo.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kaip sužinoti, jog man trūksta vitaminų akims?
Akims trūkstant vitaminų gali pasireikšti tokie simptomai kaip naktinis aklumas (vitamino A trūkumas), akių uždegimas ar sausumas (Omega-3 riebalų rūgščių trūkumas) ir suprastėjęs regėjimas (cinko ar B grupės vitaminų trūkumas).
Ar papildai akims su vitaminais A, D ir E padeda akių sveikatai?
Taip, vitaminas A apsaugo jūsų akis nuo naktinio aklumo, vitaminas D mažina geltonosios dėmės degeneracijos riziką, o vitaminas E apsaugo akių ląsteles nuo pažeidimų ir mažina kataraktos riziką.
Ar vitaminai akims gali padėti kovoti su sausomis akimis ir akių nuovargiu?
Taip, vitaminai A, D ir Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti sušvelninti sausų akių bei akių nuovargio simptomus. Šios problemos dažnu atveju yra susijusios su naudojimusi išmaniaisiais įrenginiais, todėl svarbu nepamiršti daryti pertraukas jais naudojantis.
Ar vitaminai akims gali užkirsti kelią akių ligoms?
Tam tikrų vitaminų trūkumas gali sukelti akių ligas ir regėjimo sutrikimus, todėl vitaminai akims padeda to išvengti. Subalansuota mityba ir reguliarios regėjimo patikros yra tiek pat svarbios lygų rizikos mažinimui.