Hialininė (riebalinė) distrofija (pinguecula)
Simptomai
- Mažas gelsvas guzelis ant akies junginės
- Akių sausėjimas
- Akių paraudimas
Diagnostika
Nustatoma atliekant įprastą akių apžiūrą
Gydymas
- Drėkinamieji akių lašai
- Akiniai su UV apsauga
- Retai – operacija
Kas yra hialininė distrofija?
Pinguecula yra dažna su amžiumi susijusi būklė ir atrodo kaip baltas arba gelsvas guzelis ant baltosios akies dalies (skleros), atsirandantis dėl junginės (plono apsauginio sluoksnio) sustorėjimo, dažniausiai aptinkama šalia ragenos krašto.
Dažniausiai jie yra nepavojingi ir įprastai atsiranda po ilgalaikio saulės UV spindulių poveikio.
Kokie hialininės distrofijos simptomai?
Daugelis žmonių, turinčių Pinguecula, nepatiria jokių simptomų. Bet yra tikimybė, kad guzelis ant akies paviršiaus gali sąveikauti su ašarų plėvelės išsidėstymu akies paviršiuje ir tai gali sukelti akių išsausėjimą. Kiti pinguecula simptomai pasireiškia paraudusiomis akimis ir akių sudirginimu.
Kas lemia hialininės distrofijos atsiradimą?
Pinguecula išvysto kaip normali senėjimo proceso dalis, ir dauguma žmonių, sulaukusių 70 metų, ją turi.
- Pagrindinė Pinguecula atsiradimo priežastis yra ilgalaikis saulės ultravioletinių spindulių poveikis. Taigi, jei daug laiko praleidžiate lauke, didesnė tikimybė, kad išsivystys pinguecula.
- Kitos priežastys gali būti lėtinis dėl vėjo ar dulkių atsirandantis sudirginimas, ir kartais, kontaktinių lęšių dėvėjimas gali prisidėti prie šios būklės išsivystymo.
Kaip vyksta hialininės distrofijos diagnostika?
Hialinę distrofiją galima diagnozuoti atliekant įprastą akių apžiūrą. Vizito metu akių priežiūros specialistas plyšinės lempos pagalba įvertins pinguecula augimą ir paskirs Jums tinkamiausią gydymą.
Kokia galima pagalba?
Jei pinguecula simptomai nesukelia didelio diskomforto, tai gydymas Jums nereikalingas. Visgi jei jaučiate lydinčius sausų akių sindromo simptomus arba kyla pojūtis, tarsi kažkas įkritę į akį, simptomus gali palengvinti drėkinantys akių lašai. Akiniai nuo saulės ar kontaktiniai lęšiai su UV blokuojančiais filtrais gali padėti apsaugoti pinguecula nuo tolesnio UV spindulių poveikio.
Labai retais atvejais, jei Pinguecula sukelia diskomfortą ar uždegimą, gali tekti jį pašalinti operaciniu būdu.
Pasirūpinkite savo akimis!
Akių priežiūros specialistai rekomenduoja regėjimą tikrinti bent kartą per metus, nesvarbu, ar regėjimo korekcija yra reikalinga ar ne.
Dažniausiai užduodami klausimai
Ar pinguecula rimta liga?
Pinguecula nėra pavojinga ir dažnai nereikalaujanti gydymo liga. Tačiau jei jaučiate lydinčius sausų akių sindromo simptomus arba kyla pojūtis, tarsi kažkas įkritę į akį, simptomus gali palengvinti drėkinantys akių lašai.
Ar pinguecula galima išgydyti?
Taip, nesudėtingais atvejais simptomų palengvinimui gali būti naudojami drėkinantys akių lašai.
Ar galima pašalinti pinguecula?
Tai yra normalus akies paviršiaus pakitimas, todėl chirurginiu būdu Pinguecula šalinama tik pačiais rečiausiais atvejais.
Koks skirtumas tarp pterygium ir pinguecula?
Pinguecula yra mažas, baltas ar gelsvas guzelis, esantis tik ant junginės. Pterygium yra pluoštinė akies paviršiaus išauga, prasidedanti nuo junginės ir galinti išsitęsti iki ragenos. Pterygium tam tikromis aplinkybėmis gali išaugti pakankamai didelė ir gali paveikti Jūsų regėjimą.
Kas yra uždegiminė pinguecula?
Jei Pinguecula kyla kaip uždegimas, gali atsirasti diskomfortas, sudirgimas ir akių paraudimas.
Kas yra pinguecula?
Pinguecula yra sustorėjusi vieta, išsivystanti ant baltosios akies dalies. Pinguecula pažeidžia junginę, ploną membraną, dengiančią baltąją akies dalį.