Kaip valyti ir prižiūrėti kontaktinius lęšius?
Tinkamas valymas gali pašalinti iki 90% bakterijų!
Kontaktiniai lęšiai yra medicinos priemonė, parenkama individualiai akių priežiūros specialisto, atsižvelgiant į regėjimo aštrumą, gyvenimo būdą ir Jūsų poreikius. Siekiant užtikrinti akių sveikatą ir mėgautis maksimaliu kontaktinių lęšių komfortu, būtina tinkamai prižiūrėti kontaktinius lęšius, laikykis pagrindinių higienos reikalavimų.
Kontaktinių lęšių priežiūra
Ant kontaktinių lęšių kaupiasi įvairios apnašos ir nešvarumai, kurie yra puiki terpė vystytis bakterijoms. Siekiant apsaugoti akis nuo galimų infekcijų, renkantis pakartotino nešiojimo kontaktinius lęšius būtina juos kasdien valyti ir dezinfekuoti. Jei renkatės vienadienius kontaktinius lęšius, išsiėmę juos išmeskite ir dėkitės naują kontaktinių lęšių porą.
HIGIENA
Prieš liečiant kontaktinius lęšius, kruopščiai nusiplaukite ir nusausinkite rankas, kad ant jų esantys nešvarumai nepatektų ant kontaktinio lęšio.
VALYMAS
Pakartotino naudojimo kontaktinių lęšių priežiūrai būtina turėti kontaktinių lęšių priežiūros tirpalą ir dėklą.
SVARBU
Niekada nenaudokite vandentiekio vandens kontaktinių lęšių ar dėklo valymui. Vandenyje gali pasitaikyti mikroorganizmų, sukeliančių akių infekcijas.
Ar žinote, kad būtent tinkamas kontaktinių lęšių valymas gali pašalinti iki 90% bakterijų? Kad kontaktiniai lęšiai būtų tinkamai išvalyti, vien skalavimo ir laikymo kontaktinių lęšių tirpale nepakanka. Nepamirškite kontaktinių lęšius valyti ir mechaniškai!
Mechaninis kontaktinių lęšių valymas
- Pasidėkite kontaktinį lęšį ant švaraus bei sauso delno ir užlašinkite keletą lašų kontaktinių lęšių priežiūrai skirto tirpalo.
- Mažuoju piršteliu švelniai patrinkite vidinį bei išorinį kiekvieno lęšio paviršių.
- Kruopščiai nuskalaukite lęšius kontaktinių lęšių priežiūros tirpalu ir įsidėkite į dėklą.
- Pripildykite kiekvieną skyrelį nauju tirpalu, užsukite dangtelius ir palikite lęšius mirkti, kol turėsite pakeisti tirpalą, kaip nurodyta tirpalo naudojimo instrukcijoje.
Kontaktinių lęšių dėklo priežiūra – įsidėjus kontaktinius lęšius, iš kontaktinių lęšių dėklo išpilkite seną tirpalą, praskalaukite jį švariu kontaktinių lęšių priežiūros tirpalu ir palikite apverstą džiūti sausoje aplinkoje. Taip užtikrinsite didesnę dezinfekcija, nes mikroorganizmai negali daugintis sausumos sąlygomis. Kontaktinių lęšių dėklą keiskite su kiekviena nauja kontaktinių lęšių pora.
Pamoka apie kontaktinių lęšių naudojimą
Jei neseniai pradėjote nešioti kontaktinius lęšius ir sunku juos įsidėti / išsiimti – rekomenduojame peržiūrėti video filmuką apie kontaktinių lęšių naudojimą (įsidėjimą/ išsiėmimą) ir kontaktinių lęšių priežiūrą.
Reikia pagalbos?
Užsiregistruokite vizitui pas akių priežiūros specialistą, kuris apmokys Jus, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti kontaktinius lęšius, kad galėtumėte mėgautis maksimaliu kontaktinių lęšių teikiamu komfortu!
Dažniausiai užduodami klausimai
Kiek laiko reikia laikyti kontaktinius lęšius tirpale?
Tinkamai dezinfekcijai užtikrinti, laikykitės kontaktinių lęšių tirpalo gamintojo rekomendacijų. Įprastai kontakinus lęšius rekomenduojama tirpale laikyti bent 6 valandas , o geriausiai – per naktį.
Ar tinkama kontaktinių lęšių priežiūra prailginta jų nešiojimo trukmę?
Ne, siekiant apsaugoti akis nuo galimų infekcijų ir su kontaktiniais lęšiais jaustis komfortiškai būtina juos tinkamai valyti ir laikytis gamintojo / akių priežiūros specialisto rekomenduojamos nešiojimo trukmės.
Kodėl kontaktinių lęšių priežiūrai negalima naudoti vandentiekio vandens?
Vandenyje iš čiaupo gali pasitaikyti sveikatai pavojingų mikroorganizmų, sukeliančių infekcijas. Vienas tokių mikroorganizmų yra Acanthamoeba. Ši infekcija gali sukelti labai rimtų problemų Jūsų akims.