Požymiai, kurie rodo, kad Jūsų ar Jūsų artimojo klausa sutrikusi
Klausos sutrikimas vystosi lėtai ir yra sunkiai pastebimas. Dėl to nukentėjusiems asmenims sunku atpažinti, kad jie turi klausos sutrikimų. Giminaičiai, draugai ar kolegos dažnai pirmieji supranta, kad kažkas negerai.
Dažniausiai klausos sutrikimai siejami su senėjimo procesu, kai laikui bėgant atsiranda vidinės ausies struktūrų degeneracija, tačiau klausos sutrikimai gali atsirasti ir gerokai anksčiau. Klausos sutrikimus gali paspartinti pasikartojančios ausų ligos, kaip ausų infekcijos, persirgtos ar genetinės ligos, aplinkos poveikis pvz.: buvimas ilgalaikiame triukšme, vartojami medikamentai.
Klausos sutrikimo požymiai:
- Jums atrodo, kad aplinkiniai žmonės murma ar šneka tyliai.
- Sunku užmegzti pokalbį restorane ar kitose triukšmingose vietose.
- Norite pasigarsinti televizorių, radijo imtuvą, telefoną.
- Prašote žmonių pakartoti, ką jie pasakė.
- Jaučiate pusiausvyros sutrikimą ar galvos svaigimą.
Klausos sutrikimas ir socialinis gyvenimas
Negydomi klausos sutrikimai gali pabloginti Jūsų ar Jūsų artimojo bendravimo kokybę su šeima ar draugais, sumažinti darbo našumą, o nuolatinė įtampa norint viską išgirsti gali sukelti izoliacijos ir depresijos jausmą. Jei pastebėjote, kad Jūsų ar Jūsų artimojo klausa sutrikusi, rekomenduojame nedelsti ir užsiregistruoti konsultacijai pas klausos priežiūros specialistą.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kaip man žinoti, ar aš turiu klausos sutrikimą?
Įspėjamieji požymiai rodantys, kad galite turėti klausos sutrikimą yra šie:
• Sunku išgirsti dialogą kino teatre ar teatre.
• Prašote žmonių pakartoti ar teisingai supratote ką jie pasakė.
• Reikia pagarsinti televizonių.
• Sunku sekti pokalbį žmonių grupėje.
Man spengia ausyse. Ar tai kenkia klausai?
Dažniausiai spengimas (tinnitus) yra trumpalaikis ir praeina savaime. Tačiau jei spengimas dažnai kartojasi, rekomenduojame kreiptis pagalbos į specialistus, nes toks sutrikimas gali sukelti klausos pablogėjimą.
Kokias pasekmes gali sukelti klausos sutrikimas?
Negydomi klausos sutrikimai gilėja, gali lemti socialinę atskirtį, nerimo priepolius, depresiją. Klausos testas padeda nustatyti kokį klausos sutrikimą Jūs turite, o klausos priežiūros specialistas pasiūlys kiekvienam labiausiai tinkantį problemos sprendimo būdą.