Jei batų neieškome vaistinėse, tai ir akinius pirkime tik optikose

Pirmuosius saulės akinius – kaulinius skydelius su skylutėmis – sugalvojo eskimai, kad šie žiemą apsaugotų akis nuo saulės spindulių atspindžių sniege.

Šiandienos saulės akinių dizainas ir stilius nepalyginamai skiriasi nuo primityvių kaulinių skydelių, bet paskirtis išliko ta pati – saugoti regėjimą ir akių grožį.

Pirk akinius nuo saulės su garantija

Pavasaris iš namų verste išverčia net ir didžiausius namisėdas. Saulutei kas rytą brėžiant vis didesnį lanką, neatsiejama šurmuliuojančių miesto gatvių, gyventojų traukos centrų dekoro dalimi tampa saulės akinių stoveliai. Matau ten ir Petrą, siekiantį tamsaus stiklo akinių nuo viršutinės stovelio eilutės. „Žiūrėk, šie tik 15 litukų! Koks stilingas būsiu! Žmona nepažins, kai pasodinusi daržus iš kaimo grįš“, – pastebėjęs mane šaukia bičiulės vyras. „Petrai, ei, Petrai…“ – bandau atkalbėti, nuvilioti jį į optiką už kampo, bet jis – žemaitis, nepajudinamas.

akiniai_jaunimui_4.jpg

Liaudies išmintis ne veltui sako, kad taupus moka du kartus… Petro žmonai sugrįžus, ir aš jų kieme. Iš tolo raudonuoja ašarotos vyro akys – gydytoja diagnozavo akies dangalų uždegimą. Meškos paslaugą Petrui padarė skurdokos kokybės akinių stiklai.

Perpasakojus šį atvejį bendrovės „Optikos pasaulis“ oftalmologei Vilijai Balandienei, ji patikslino: „Prastesnės kokybės akiniai, kaip ir tiesioginiai saulės spinduliai, sukelia nemažai įvairių nusiskundimų. Labiausiai nukenčia tinklainė ir lęšiukas, ilgainiui gali išsivystyti katarakta“.

Pasak „Optikos pasaulio“ specialisčių, pravartu žinoti, kad jų bendrovė, pagal čia vykdomą lojalumo programą pagaminusi akinius, ilgam tampa klientų bičiule. Klientams ir jų šeimos nariams ateityje ne tik daromos įvairios nuolaidos, taikomos lengvatos, bet ir duodama garantija (pvz., nemokamas taisymas), ko nesuteikia gatvių ir turgų prekiautojai akiniais. „Optikos pasaulyje“ akinius galima įsigyti ir išsimokėtinai.

Saulės akiniai, kad gerai dirbtum ir naktį

Visuotinis susižavėjimas praeito amžiaus septintojo dešimtmečio Europos popkultūra saulės akinius pavertė savotišku kultiniu ženklu. Prisiminkite legendinius bitlus. Tamsių stiklų akiniai, šiandienos popžvaigždžių pastebėjimu, veidui suteikia šarmo, paslaptingumo, žavesio. Bet svarbiausia ir nenuginčijama šių akinių paskirtis – apsauga nuo žalingų saulės spindulių ar kito šviesos šaltinio.

Nykstant ozono sluoksniui, dramatiškai auga ir mus pasiekiančių ultravioletinių (UV) spindulių kiekis. Kai kuriose vietose jų koncentracija ypač didelė dėl atspindžių. Mokslininkai įrodė, kad smėlis papildomai atspindi ir UV spindulių dozę padidina 10 proc., vanduo – 20, o sniegas – net 80 proc. Įrodyta, jog UV spinduliai skatina kataraktos vystymąsi ir tinklainės pakenkimus. Pasak gydytojos V.Balandienės, katarakta serga vis jaunesni žmonės. Užsukusieji į „Optikos pasaulio“ parduotuves ir salonus šiandien ras fotochrominių, polaroidinių, interferencinių akinių. Išsamiau supažindiname su poliarizuotų saulės akinių privalumais.

Poliarizuoti saulės akiniai sulaiko varginančius atspindžius nuo horizontalių paviršių (vandens, smėlio, drėgno asfalto, priekinio automobilio stiklo…). Visiems jie suteikia ganėtiną komfortą, bet pirmiausia rekomenduojami vairuotojams, slidininkams, žvejams. Poliarizuoti lęšiai į rėmelius montuojami taip, kad vertikalius spindulius praleistų, o horizontalius – nufiltruotų. Tai, pavyzdžiui, žvejui leidžia aiškiau matyti žuvį po vandeniu. Ir dar. Lakūnai, jūrininkai, gaisrininkai, policininkai ir kitų profesijų specialistai, kuriems gerai matyti reikia ir naktį, saulėtą dieną privalo nešioti saulės akinius, kad puikiai dirbtų naktį.

Akiniai nuo saulės su dioptrijomis

Oftalmologė V.Balandienė pritaria kolegoms, kad vaikų ir paauglių akys jautresnės negu suaugusiųjų ir joms labai kenkia UV spinduliai. Gydytoja pataria vaikams pirkti didesnius akinius, labiau apgaubiančius akis. Dideli šį sezoną madingi ir suaugusiesiems.

Tiesa, „Optikos pasaulis“ jums pagamins saulės akinius su dioptrijomis, fotochrominius, kurie keičia spalvą nuo saulės šviesos intensyvumo – lauke esti tamsūs, patalpoje – šviesūs. Klientas gali pageidauti rudų ar pilkų.
„Batų kažkodėl neieškome vaistinėse, o vaistų – gėlių parduotuvėse. Tad ir akinius rinkitės individualiai ir tik optikose. Neskubėkite, pasikonsultuokite, pasidomėkite, kaip juos prižiūrėti. Akiniai turi priglusti prie nosies, neslysti ir nespausti“, – teigia „Optikos pasaulio“ pardavėjos konsultantės.

Jos pasirengusios klientus išklausyti ypač dėmesingai ir patarti mados, stiliaus, rėmelių formos, lęšių kokybės, kainos, garantijos klausimais.

Nešiodami saulės akinius jausitės apsaugoti ir nuo dulkių, kitų nešvarumų, pirmųjų raukšlių apie akis, išvengsite alerginių reakcijų, per didelio akių raumenų krūvio, tinklainės ir akių dangalų pakitimų.

2011-05-17