Sutriko klausa? Ką daryti toliau?
Klausa – viena pagrindinių žmogaus jutimo funkcijų. Jos dėka mes galime orientuotis aplinkoje ir bendrauti su kitais žmonėmis. Klausos praradimas gali turėti didelės įtakos Jūsų gyvenimo kokybei. Pastebėjus klausos sutrikimą rekomenduojame nedelsti ir kreiptis specialistų pagalbos.
Dažnai klausos praradimas yra sveikatos sutrikimo, ligos ar kitos sveikatos būklės sukelta komplikacija. „Optikos pasaulio“ klausos specialistai atlikę nesudėtingą ir visiškai neskausmingą klausos tyrimą galės įvertinti klausos sutrikimo lygį (lengvas, vidutinis, žymus), nustatys klausos sutrikimo tipą (kondukcinis, neurosensorinis ar mišrus) ir pasiūlys kiekvienam labiausiai tinkantį problemos sprendimo būdą. Kuo ilgiau atidėliosite apsilankymą pas klausos specialistą tuo ilgesnis reabilitacijos kelias Jūsų laukia.
Galimi klausos sutrikimo padariniai:
- Blogėja kalbos suvokimas – žmogus girdi garsą, bet nesupranta žodžių.
- Dėl nuolatinės įtampos viską išgirsti, atsiranda irzlumas.
- Gali sutrikti koordinacija ir orientacija aplinkoje.
- Sumažėja darbo našumas, dėmesys.
- Atsiribojimas nuo artimųjų.
Svarbiausia – nesijauskite vienišas.
Registruokitės konsultacijai, mes galime Jums padėti!
Dažniausiai užduodami klausimai
Kada rekomenduojama atlikti klausos tyrimą?
Klausos sutrikimas vystosi palaipsniui, todėl jei pajutote, kad klausa suprastėjo, rekomenduojame nedelsti ir kreiptis specialistų pagalbos.
Kaip atliekamas klausos tyrimas?
Klausos tyrimas neskausminga ir trumpa procedūra, kurios metu klausos priežiūros specialistas: įvertina ausies landą atoskopu, patikrina klausą audiometru ir atsižvelgiant į Jūsų poreikius bei klausos būklę aptaria galimus klausos reabilitacijos būdus.
Kokie yra klausos sutrikimo padariniai?
Žmonėms turintiems klausos sutrikimą sunku išgirsti, sekti ar dalyvauti pokalbiuose, suprasti, kas kalbama per televizorių ar telefoną, jie jaučiasi atitrūkę nuo juos supančio pasaulio, atsiriboja nuo artimųjų.